Invited groups |
2015The Meadows hosts D3 and D4 schools at 3:30pm 2015 Results - 2015-Track-Meadows D3-4 2
Published by
Hand Timing
Mens 100 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Devante Loggins 12 Quest Academy 10.80
2 Sam Anderson 11 Lincoln County 11.60
2 Brian Lopez 10 Spring Mountain 11.60
4 Harrell Thomas 10 Spring Mountain 11.80
4 Keigan Ross 12 Quest Academy 11.80
6 Tomas Gayman 10 Quest Academy 11.90
6 Remar Simmonds 11 Quest Academy 11.90
8 Richard Ball 10 Spring Mountain 12.10
9 Jarrod Perry 11 Laughlin 12.30
10 Brandon Johnson 10 Spring Mountain 12.50
10 Jhonpaul Adajar 10 Beatty 12.50
12 Luis Flores 12 Beatty 12.60
13 Connor Bucknam 10 The Meadows 12.70
14 Nathan Devera 12 The Meadows 12.80
15 Giovanni Delquadro 12 Laughlin 13.00
15 Adam Cohen 9 The Meadows 13.00
15 Benson Wadsworth 9 Lincoln County 13.00
18 Shahraiz Akbar 12 The Meadows 13.20
19 Andrew Layton 9 Indian Springs 13.30
20 Brock Prince 9 The Meadows 13.50
20 Jack Berkley 10 The Meadows 13.50
20 Robert Huang 10 The Meadows 13.50
20 Jorge Perez 11 Beatty 13.50
24 Gabe Scott 12 Indian Springs 14.00
24 Hasan Igbal 9 The Meadows 14.00
26 Joshua Deltiempo 10 Laughlin 14.90
Rowdie White 9 Beatty DNS
Mens 200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Devante Loggins 12 Quest Academy 22.80
2 Keigan Ross 12 Quest Academy 23.50
3 Remar Simmonds 11 Quest Academy 23.90
3 Tomas Gayman 10 Quest Academy 23.90
5 Sam Anderson 11 Lincoln County 24.30
6 Brian Lopez 10 Spring Mountain 25.00
7 Harrell Thomas 10 Spring Mountain 25.20
8 Nathan Devera 12 The Meadows 25.60
9 Trevion Williams 11 Spring Mountain 25.80
10 Connor Bucknam 10 The Meadows 26.10
11 Richard Ball 10 Spring Mountain 26.30
11 Adam Cohen 9 The Meadows 26.30
13 Andrew Layton 9 Indian Springs 27.60
14 Brock Prince 9 The Meadows 27.90
15 Gabe Scott 12 Indian Springs 28.90
16 Christian Donaldson 9 Beatty 31.36
Benson Wadsworth 9 Lincoln County DNS
Mens 400 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Laron Smith 11 Spring Mountain 53.70
2 Andrew Mccall 12 The Meadows 54.10
3 Sam Barfield 10 Lincoln County 55.00
4 Tyler Furr 11 Laughlin 55.70
5 Sam Mason 10 The Meadows 57.10
6 Luis Flores 12 Beatty 1:00.00
7 Brian Lopez 10 Spring Mountain 1:01.10
8 Harrell Thomas 10 Spring Mountain 1:01.70
9 Tucker Hansen 9 The Meadows 1:02.00
10 Jack Berkley 10 The Meadows 1:02.20
11 David Vasquez 10 Quest Academy 1:04.00
12 Camden Pearson 9 Indian Springs 1:04.40
13 Joshua Yepez 11 Laughlin 1:05.00
14 Brock Prince 9 The Meadows 1:08.30
15 Octavio Maldonado 9 Beatty 1:12.50
16 Alex Golly 10 Indian Springs 1:15.10
Trevion Williams 11 Spring Mountain NT
Tomas Gayman 10 Quest Academy No Time
Mens 800 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Sam Barfield 10 Lincoln County 2:12.30
2 Ryan Chen 10 The Meadows 2:18.20
3 Enrique Orozco 11 Beatty 2:26.30
4 Oscar Heredia 11 Pahranagat Valley 2:26.70
5 Donald Hart 9 Spring Mountain 2:30.80
6 Camden Pearson 9 Indian Springs 2:32.40
7 Frank Hawthorne 10 Spring Mountain 2:37.90
8 Anthony Perez 10 Spring Mountain 2:41.00
9 Carlin Christensen 9 Lincoln County 2:41.40
10 Brandon Rebujio 10 Beatty 2:41.80
11 Matthew Argueta 10 Spring Mountain 2:42.30
12 John Craig 10 Spring Mountain 2:44.00
13 Jesus Osuna-Lopez 9 Spring Mountain 2:49.60
14 Alex Golly 10 Indian Springs 2:59.10
Cody Dirks 9 Lincoln County DNS
Mens 1600 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Enrique Orozco 11 Beatty 5:13.20
2 Jimmy Hood 10 The Meadows 5:13.40
3 Brandon Rebujio 10 Beatty 5:20.60
4 Camden Pearson 9 Indian Springs 5:21.70
5 Matthew Prince 10 Pahranagat Valley 5:24.90
6 Edward Petrich 9 Laughlin 5:31.70
7 Oscar Heredia 11 Pahranagat Valley 5:34.80
8 Cody Dirks 9 Lincoln County 5:35.20
9 Anthony Perez 10 Spring Mountain 5:41.80
10 Danny Heredia 10 Pahranagat Valley 5:47.20
11 Bob Swallow 9 The Meadows 5:48.10
12 John Craig 10 Spring Mountain 5:48.50
13 Carlin Christensen 9 Lincoln County 5:51.90
14 Frank Hawthorne 10 Spring Mountain 5:59.30
14 Nahum Favela 10 Beatty 5:59.30
16 Matthew Argueta 10 Spring Mountain 6:04.10
17 Alex Golly 10 Indian Springs 6:12.80
18 Ivan Avila 11 Laughlin 6:18.60
19 Cole Biafore 9 The Meadows 6:18.90
20 Jesus Osuna-Lopez 9 Spring Mountain 6:49.30
Mens 3200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Camden Pearson 9 Indian Springs 12:09.90
2 Brandon Rebujio 10 Beatty 12:16.50
3 Matthew Prince 10 Pahranagat Valley 12:17.70
4 Danny Heredia 10 Pahranagat Valley 12:38.90
5 John Craig 10 Spring Mountain 13:02.30
6 Carlin Christensen 9 Lincoln County 13:14.30
Cody Dirks 9 Lincoln County DNS
Carlos Durazo-Valdez 10 Laughlin DNS
Mens 110 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Laron Smith 11 Spring Mountain 15.39
2 Kenneth Brown 9 Spring Mountain 15.90
3 Tyler Frehner 10 Lincoln County 16.10
4 Zach Olden 12 Laughlin 16.20
5 William Culverwell 11 Lincoln County 16.80
6 Dontrell Ewell 9 Spring Mountain 16.90
7 Landen Smith 9 Lincoln County 17.40
Matt Hodapp 12 The Meadows DNS
Mens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Kenneth Brown 9 Spring Mountain 42.80
2 William Culverwell 11 Lincoln County 43.30
3 Tyler Frehner 10 Lincoln County 45.10
4 Zach Olden 12 Laughlin 48.80
5 Jarrod Perry 11 Laughlin 49.80
6 Dontrell Ewell 9 Spring Mountain 51.60
7 Octavio Maldonado 9 Beatty 55.80
8 Christian Donaldson 9 Beatty 1:01.60
Mens 4x100 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Quest Academy 45.00
2 Beatty 48.30
3 Spring Mountain 50.00
Lincoln County DNS
Mens 4x200 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 The Meadows 1:39.60
2 Spring Mountain 1:42.20
3 Beatty 1:56.20
Pahranagat Valley No Time
Pahranagat Valley No Time
Mens 4x400 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Lincoln County 3:48.00
2 Beatty 4:01.90
3 Laughlin 4:07.50
4 Spring Mountain 4:25.30
Mens 4x800 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Spring Mountain 10:31.70
2 Indian Springs 11:07.30
3 Beatty 11:10.80
Laughlin DNS
Mens Shot Put
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Laron Smith 11 Spring Mountain 40-05.50
2 Sam Chami 12 The Meadows 38-00.00
3 Shahraiz Akbar 12 The Meadows 36-10.00
4 Dylan Phillips 11 Lincoln County 35-08.00
5 Antione Green 10 Spring Mountain 35-07.00
6 Paul Hensel 11 Lincoln County 34-03.00
7 Hirsh Makhija 10 The Meadows 32-09.00
7 Zach Olden 12 Laughlin 32-09.00
9 Jesse Arrowood 10 Laughlin 32-05.00
10 Robby Revert 10 Beatty 32-00.00
11 David Vasquez 10 Quest Academy 31-07.00
12 Jeremy Coffey 10 Laughlin 31-04.00
13 Tristin Cann 12 Beatty 30-08.00
14 Alejandro Granados 10 Beatty 27-06.00
15 Kevin Riska 9 The Meadows 26-06.00
Max Hisatake 11 The Meadows No Time
Mens Discus
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Dylan Phillips 11 Lincoln County 110-04
2 Max Hisatake 11 The Meadows 106-09
3 Trevion Williams 11 Spring Mountain 102-09
4 Sam Chami 12 The Meadows 100-00
5 Shahraiz Akbar 12 The Meadows 99-04
6 Hirsh Makhija 10 The Meadows 96-09
7 John Craig 10 Spring Mountain 89-03
8 Jesse Arrowood 10 Laughlin 88-03
9 Paul Hensel 11 Lincoln County 88-02
10 Zach Olden 12 Laughlin 80-05
11 Kevin Riska 9 The Meadows 77-10
12 Alejandro Granados 10 Beatty 75-09
13 Robby Revert 10 Beatty 73-05
14 Jeremy Coffey 10 Laughlin 71-02
15 Tristin Cann 12 Beatty 59-01
Ben Goodman 9 The Meadows No Time
Mens High Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Max Hisatake 11 The Meadows 5-08.00
2 Tyler Furr 11 Laughlin 5-08.00
3 Harrell Thomas 10 Spring Mountain 5-08.00
4 Brandon Johnson 10 Spring Mountain 5-06.00
5 Paul Hensel 11 Lincoln County 5-02.00
6 Jorge Perez 11 Beatty 5-01.00
7 Rowdie White 9 Beatty 5-01.00
Robby Revert 10 Beatty FAIL
Mens Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Joe Maalouf 12 The Meadows 10-00.00
2 Nate Russell 11 Beatty 9-00.00
Antonio Gutierez 10 The Meadows No Time
Mens Long Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Keigan Ross 12 Quest Academy 20-08.00
2 Jhonpaul Adajar 10 Beatty 18-05.75
3 Sam Anderson 11 Lincoln County 18-05.25
4 Remar Simmonds 11 Quest Academy 18-01.75
5 Antione Green 10 Spring Mountain 17-09.50
6 Giovanni Delquadro 12 Laughlin 16-10.25
7 Kenneth Brown 9 Spring Mountain 16-05.00
8 Max Hisatake 11 The Meadows 16-03.75
9 Octavio Maldonado 9 Beatty 16-00.75
10 Andrew Layton 9 Indian Springs 16-00.00
11 Connor Bucknam 10 The Meadows 15-10.75
12 Oscar Heredia 11 Pahranagat Valley 15-08.75
13 Robert Huang 10 The Meadows 15-07.75
14 Nate Russell 11 Beatty 15-03.50
15 Joshua Yepez 11 Laughlin 14-06.50
16 Rowdie White 9 Beatty 14-05.25
17 Gabe Scott 12 Indian Springs 13-10.25
18 Joshua Deltiempo 10 Laughlin 12-09.00
19 Hasan Igbal 9 The Meadows 10-08.75
Jacques Wadsworth 10 Lincoln County No Time
Kevin Riska 9 The Meadows No Time
Ben Goodman 9 The Meadows No Time
Brent Thatcher 9 Pahranagat Valley No Time
Benson Wadsworth 9 Lincoln County No Time
Brandon Johnson 10 Spring Mountain No Time
Mens Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Laron Smith 11 Spring Mountain 38-07.75
2 Antione Green 10 Spring Mountain 37-07.25
3 Michael Olson 10 Beatty 36-05.50
4 Giovanni Delquadro 12 Laughlin 36-02.00
5 Kenneth Brown 9 Spring Mountain 33-01.50
6 Robert Huang 10 The Meadows 33-01.25
7 Joshua Yepez 11 Laughlin 31-01.25
8 Gabe Scott 12 Indian Springs 30-06.25
9 Connor Bucknam 10 The Meadows 30-06.00
10 Hasan Igbal 9 The Meadows 29-06.50
11 Kevin Moen 12 Beatty 29-04.50
Nate Russell 11 Beatty FOUL
Robby Revert 10 Beatty No Time
Ben Goodman 9 The Meadows No Time
Womens 100 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Danielle Avery 12 Laughlin 14.10
2 Shantel Lister 11 Lincoln County 14.30
3 Autumn Lyon 10 Laughlin 14.50
4 Vanessa Gamboa 10 Beatty 16.10
5 Rosa Gutierrez 10 Beatty 16.50
6 Clara Garcia 9 Beatty 17.70
7 Abby Panlaqui 10 Beatty 17.80
8 Samantha Quinonez 10 Laughlin 19.90
Hanna Thistle 10 The Meadows DNS
Bridon Lewis 11 Lincoln County DNS
Lena Hensel 11 Lincoln County DNS
Terri Carter 10 Laughlin DNS
Francie Mccall 12 The Meadows DNS
Womens 200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Amy Thomas 10 Lincoln County 28.90
2 Shantel Lister 11 Lincoln County 30.70
3 Jessica Harrington 10 Pahranagat Valley 32.00
4 Mayah Hafen 9 Lincoln County 34.50
5 Rosa Gutierrez 10 Beatty 34.70
6 Leah Findley 11 Indian Springs 35.70
7 Abby Panlaqui 10 Beatty 37.60
8 Kayla Drake 10 Indian Springs 39.00
9 Samantha Quinonez 10 Laughlin 41.50
Maria Calzada 10 Laughlin DNS
Alexandria Miller 9 Laughlin DNS
Nicole Petrich 10 Laughlin DNS
Terri Carter 10 Laughlin DNS
Ashna Ayub 12 The Meadows DNS
Vanessa Gamboa 10 Beatty DNS
Kayla Nelson 12 Laughlin DNS
Womens 400 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Ellen Hirsberg 9 The Meadows 1:01.40
2 Amy Thomas 10 Lincoln County 1:02.70
3 Kaitlyn Herndon 11 The Meadows 1:03.30
4 Sevanna Morgando 10 Indian Springs 1:09.40
5 Nicole Petrich 10 Laughlin 1:09.70
6 Mayah Hafen 9 Lincoln County 1:14.40
7 Jessica Harrington 10 Pahranagat Valley 1:15.10
8 Alexi Corrigan 9 The Meadows 1:15.30
9 Elizabeth Bice 11 The Meadows 1:16.50
10 Leah Findley 11 Indian Springs 1:18.40
11 Minami Onodera 10 Pahranagat Valley 1:20.60
12 Kayla Drake 10 Indian Springs 1:36.60
Ashna Ayub 12 The Meadows No Time
Brooklyn Hafen 9 Lincoln County No Time
Womens 800 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Brooklyn Hafen 9 Lincoln County 4:06.00
2 Shiloh Lively 9 Quest Academy 4:08.40
3 Krista Thompson 12 The Meadows 4:10.30
4 Sevanna Morgando 10 Indian Springs 4:10.70
5 Jasmin Pelayo 10 Beatty 4:12.90
6 Shayla Leavitt 10 Pahranagat Valley 4:14.40
7 Ashlee Decker 9 Lincoln County 4:16.60
8 Archelle Aquino 10 Quest Academy 4:33.70
9 Michelle Martinez 9 Laughlin 4:38.10
10 Leah Findley 11 Indian Springs 4:46.40
11 Kayla Drake 10 Indian Springs 5:22.20
Jessica Truman 9 Lincoln County DNS
Madison Mathews 10 Lincoln County DNS
Womens 1600 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Jasmin Pelayo 10 Beatty 6:07.50
2 Madison Mathews 10 Lincoln County 6:18.70
3 Shiloh Lively 9 Quest Academy 6:28.60
4 Shayla Leavitt 10 Pahranagat Valley 6:34.70
5 Ashlee Decker 9 Lincoln County 7:03.50
6 Haylee Zierow 10 Lincoln County 7:08.20
7 Minami Onodera 10 Pahranagat Valley 7:22.80
8 Maria Calzada 10 Laughlin 7:24.20
9 Archelle Aquino 10 Quest Academy 7:27.50
10 Elena Roesch 10 Laughlin 7:42.30
Elizabeth Bice 11 The Meadows No Time
Boongkey Kittiyopas 10 Lincoln County No Time
Jessica Truman 9 Lincoln County No Time
Anel Gamboa 10 Beatty No Time
Womens 3200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Bailey Gosse 12 The Meadows 12:40.40
2 Jeneke Heerema 12 The Meadows 13:31.90
3 Jasmin Pelayo 10 Beatty 13:37.60
Madison Mathews 10 Lincoln County DNS
Boongkey Kittiyopas 10 Lincoln County DNS
Womens 100 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Loren Mcclary 12 Indian Springs 19.40
2 Valerie Captain 11 Laughlin 22.80
Sevanna Morgando 10 Indian Springs DNS
Alexandria Miller 9 Laughlin DNS
Womens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Hanna Thistle 10 The Meadows 51.20
2 Valerie Captain 11 Laughlin 1:09.70
3 Clara Garcia 9 Beatty 1:09.90
4 Abby Panlaqui 10 Beatty 1:10.00
Alexandria Miller 9 Laughlin No Time
Cassidy Gosse 12 The Meadows No Time
Sevanna Morgando 10 Indian Springs No Time
Womens 4x100 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Laughlin 55.70
2 Lincoln County 58.40
3 Beatty 1:00.10
Womens 4x200 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 The Meadows 1:53.90
2 Lincoln County 1:58.00
3 Beatty 2:18.25
Indian Springs No Time
Womens 4x400 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Laughlin 6:27.70
2 Beatty 7:23.40
Indian Springs DNS
Womens Shot Put
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Dionne Giang 12 The Meadows 27-02.00
2 Alexi Gil 10 Beatty 24-11.00
3 Erin Dillon 10 Laughlin 24-07.00
4 Valerie Captain 11 Laughlin 24-00.00
5 Arianna Osequera 9 Beatty 23-00.00
6 Alysandra Goodwater 9 Quest Academy 22-02.00
7 Zoe Crow 11 Indian Springs 22-00.00
8 Aysleen Guerra 9 Beatty 20-07.00
9 Dani Lister 9 Lincoln County 19-07.00
10 Victoria Wasmund 11 Laughlin 18-02.00
Isabelle Vital 10 Quest Academy No Time
Cassidy Gosse 12 The Meadows DNS
Womens Discus
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Cassidy Gosse 12 The Meadows 87-02
2 Dionne Giang 12 The Meadows 77-10
3 Zoe Crow 11 Indian Springs 76-03
4 Dani Lister 9 Lincoln County 66-04
5 Erin Dillon 10 Laughlin 59-07
6 Alysandra Goodwater 9 Quest Academy 52-03
7 Arianna Osequera 9 Beatty 51-04
8 Valerie Captain 11 Laughlin 51-01
9 Aysleen Guerra 9 Beatty 50-00
10 Victoria Wasmund 11 Laughlin 42-09
Womens High Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Kayla Nelson 12 Laughlin 4-08.00
2 Loren Mcclary 12 Indian Springs 4-02.00
Mayah Hafen 9 Lincoln County FAIL
Brooklyn Hafen 9 Lincoln County FAIL
Haylee Zierow 10 Lincoln County FAIL
Karina Villanueva 9 Beatty FAIL
Delaney Gosse 12 The Meadows DNS
Womens Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Dani Chami 12 The Meadows 8-06.00
Womens Long Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Dani Chami 12 The Meadows 17-04.00
2 Loren Mcclary 12 Indian Springs 14-06.00
3 Minami Onodera 10 Pahranagat Valley 13-07.00
4 Shayla Leavitt 10 Pahranagat Valley 13-03.75
5 Jessica Harrington 10 Pahranagat Valley 12-11.00
6 Danielle Avery 12 Laughlin 12-00.00
7 Lena Hensel 11 Lincoln County 11-08.75
8 Haylee Zierow 10 Lincoln County 10-06.25
9 Elizabeth Bice 11 The Meadows 10-02.75
10 Mayah Hafen 9 Lincoln County 9-09.75
Bridon Lewis 11 Lincoln County No Time
Maria Calzada 10 Laughlin No Time
Womens Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Alexi Gil 10 Beatty 25-09.25
Like·Comment·Share·E-mail·804 views
History for 2015-Track-Meadows D3-4 2
|